ایران باج نمی دهد هیچ ، باج هم می گیرد (خبر ویژه)/////////

محافل رسانه ای و سیاسی استکبار در برابر اقدام غافلگیر کننده جمهوری اسلامی و اعلام آغاز غنی سازی 20 درصدی اورانیوم، به تناقض گویی افتاده اند. از یک سو محافل مذکور در آمریکا و فرانسه و انگلیس با ابراز عصبانیت وناراحتی شدید، اعلام کردند باید هر چه زودتر تحریم ها را به خاطر این اقدام ایران گسترش دهند اما از طرف دیگر این محافل مدعی شدند ایران توانایی بالا بردن نسبت غنی سازی را ندارد.
برنار کوشنر وزیر خارجه فرانسه در این باره گفت: «ایران توانایی غنی سازی 20 درصدی اورانیوم را ندارد. این اقدام باج خواهی است. آنها اصلا نمی دانند چگونه سوخت تولید کنند.»
وی در عین حال گفت: «ما راهی به جز اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران نداریم.»
رادیو فردا هم از قول یکی از عناصر ضد انقلاب گفت ایران نمی تواند میله های سوخت و رآکتور تهران را بسازد.
«نصرت-و» در عین حال گفت: «این کار معنای اقتصادی ندارد و به معنای باج گیری سیاسی از غرب است. در این باج گیری هم ایران تنها نیست، روس ها و چینی ها هم هستند.»
وی بی آنکه به کارشکنی 7 ماه اخیر غرب در مبادله یا فروش اورانیوم 20 درصدی به ایران اشاره کند، گفت: «وقتی کارخانه های غنی سازی در اروپا هست، تولید اورانیوم در ایران معنی ندارد.»
شایان ذکر است طی 7 سال گذشته محافل سیاسی و رسانه ای در غرب بارها در برابر خلاقیت های متخصصان توانمند ایرانی غافلگیر شده اند، ابتدا فحاشی کرده اند، سپس منکر موفقیت به دست آمده شده اند و پس از آن مجبور شده اند واقعیت را پس از چند ماه غرولند بپذیرند و نادیده بگیرند.
تهدید به تشدید تحریم ها علیه ملت ایران نیز حربه کند شده ای است که دیگر هیچ کس آن را حتی در غرب هم جدی نمی گیرد. نشریه اقتصادی مید اخیراً در گزارشی در این باره نوشت: برخلاف تهدیدهای آمریکا و غرب، روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر رو به گسترش است.
«مید» حیاط خلوت آمریکا در آمریکای لاتین را مثال زد و نوشت: در میان تهدیدهای آمریکا، روابط تجاری کشورهای آمریکای لاتین با ایران رو به فزونی و توسعه است و این از شکست تلاش های کاخ سفید حکایت می کند.
مید افزود: حتی برزیلی ها هم برای ایران فرش قرمز پهن کرده و از روابط گسترده تجاری و اقتصادی با ایران استقبال می کنند. تسلیم نشدن برزیل مقابل آمریکا، برخلاف تصور اولیه، حتی جایگاه برزیل را در سطح بین الملل ارتقا داده است.

منبع:روزنامه کیهان

/ 0 نظر / 18 بازدید